X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Web Tasarım Fiyatları

AnasayfaYazılarReklam & TanıtımWeb Tasarım Fiyatları

Web Tasarım Fiyatları; Bu yazımızda bir web tasarım firmasından hizmet almadan önce bilmeniz gereken web tasarım fiyatları hakkında kapsamlı bir bilgi vereceğiz.

Bir web tasarım hizmetinin ortalama maliyeti genellikle 1.000 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. Ancak özgün tasarım fiyatları 10.000 20 - 20.000 ₺ arasında değişebilir. Her türlü hizmet dahil edildiğinde bu fiyat 30.000 increase'ye kadar çıkabilmektedir.

Ancak bu durumu kötüye kullanan web tasarım şirketleri kandırılmamalıdır. Her şirkette yüksek fiyat ve kalite doğru orantılı olmayabilir. Bu yüzden her yüksek fiyatlı web tasarım ajansının kaliteli olduğunu düşünmemelisiniz.

Bu nedenle, bu makalede size bir web tasarımının fiyatını artırabilecek ek özellikleri ve ek hizmetleri açıklayacağız. Makalemizden edindiğiniz bilgiler doğrultusunda şirketinizin web sitesini yapacak web tasarım şirketi hakkında daha bilinçli karar verebilirsiniz.

Birçok web tasarım şirketinin web sitesine girdiğinizde net bir fiyat görmemenizin nedeni, alacağınız web tasarım hizmetinin fiyatının istediğiniz özelliklere ve ek hizmetlere göre değişebilmesidir. Bu yüzden birçok web tasarım ajansının sitelerinde "fiyat teklifi al" sayfası vardır. Buraya tıkladığınızda size bir form sunulur ve buradan almak istediğiniz hizmeti veya hizmetleri seçersiniz.

Örneğin, biz Adam olarak şirketinizin web tasarım ihtiyaçlarını özellikle şirketiniz için analiz eder ve bunu size bildirir ve bir teklif oluştururuz. Genel olarak web tasarım ajansları tarafından sağlanan web tasarım hizmetlerinin fiyat aralıklarını belirleyen kriterlere gelelim:
Web Tasarım Fiyatlandırma Kriterleri

Stil: Bir web sitesinin stili, özgün tasarımıyla ilgili olarak birçok siteden farklı olabilir. Fark yaratmak için yapılan tasarımlar standart tasarımlardan daha fazla çaba gerektirir. Bu nedenle, stil oluşturmak için özel isteklerle oluşturulan tasarımlara ek ücret uygulanabilir. Bunun yerine, işbirliği yapacağınız şirketin hazır tasarımları arasından seçim yapabilirsiniz. Böylece, farklı bir tasarım için ek ücret ödemezsiniz.

Sayfa Sayısı: Bir web sitesi istediğiniz kadar sayfaya sahip olabilir. Ancak, her sayfa ayrı bir tasarım gerektirdiğinde, bu fiyata da yansıtılabilir. Her şeyden önce, sitenizde göstereceğiniz ürün veya hizmetlerin kaç sayfaya mal olacağını göz önünde bulundurarak bir talep oluşturabilirsiniz.

SEO Hizmeti: Birçok web tasarım firması web sitenizi arama motorlarına kaydettirmek için ek ücret talep edebilir. Ancak, biz Adam olarak, bizden her web tasarım hizmeti alıcısı için ek bir iş olarak görmeden arama motorlarına kayıt işlemini gerçekleştiriyoruz. Ancak, sektörünüzle ilgili anahtar kelimeler için arama motorlarının başında olmak istiyorsanız, bu hizmet için ayrı bir teklif oluşturabiliriz.

Duyarlı Tasarım: Duyarlı tasarım; Web sitenizin telefon ve tablet gibi cihazların ekranına göre ölçeklenebilir olmasını sağlar. Birçok web tasarım şirketi bu özellik için ek ücret talep edebilir. Adam olarak yaptığımız tüm web tasarımlarını duyarlı, yani mobil uyumlu hale getiriyoruz.
Web Tasarım Fiyatları için Diğer Kriterler

Veritabanı Uygulaması: Bu uygulama; Sitenizde ürün arama, listeleme, filtreleme gibi özelliklere sahip olmanızı sağlar. Bu özellikler, daha fazla e-ticaret sitesi kurulumu isteyen müşteriler tarafından talep edilmektedir.

Web Sitesi Güncellemesi: Web sitenizin kurulumundan sonra, web sitenizdeki içeriği yenileme ve güncelleme zamanı geldiğinde, web sitenizin oluşturulduğu ajansla işbirliği yapacak mısınız, yoksa içeriğinizi kendiniz mi güncelleyeceksiniz?

Bu işlem için yine bir web tasarım ajansından hizmet alırsanız ücret ödemeniz gerekecektir. Biz, Adam, bunu kendiniz yapabilmeniz için size yararlı bir yönetici paneli sunuyoruz. Ancak, içeriğinizi sizin için de güncelleyebiliriz.

Hosting: "Hosting" bir veri barındırma hizmetidir. Bu hizmet, web sitesi ve sayfalarındaki içeriğin internette etkin olması için zorunludur. Bu nedenle, genellikle ek bir hizmet olarak görülmez, doğrudan kurulum ücretine dahil edilir.

Kurumsal Hosting & Mail: Bazı web tasarım firmaları sizin ve çalışanlarınızın sitenizin hosting adını taşıyan bir e-posta oluşturmasına izin verir. Böylece şirketinizin kurumsallığı güçlendirilecektir. Biz Adam olarak şirket sitenizin alan adı için size özel bir e-posta fırsatı sunuyoruz.

Logo Tasarımı: Bazı web tasarım ajansları şirketinizin logosunu kurumsal kimlik hizmeti kapsamında tasarlayabilir. Logo tasarımı firma ile özdeşleşecek bir sembol olduğu için dikkat edilmesi gereken bir hizmettir. Adam olarak kurumsal kimlik hizmeti kapsamında kartvizit tasarımı, gündem tasarımı, logo tasarımı dahil fatura tasarımı gibi hizmetler sunuyoruz.
Web Sitesi Fiyatları

Bu özellikler gibi birçok noktada bilinçli olmak, istediğiniz web sitesi açısından farkındalık kazanmanıza yardımcı olur. Bu sayede oluşabilecek ekstra masraflardan kaçınabilirsiniz.


Top