X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Hosting ve Bayi Hosting Hizmetlerinde Ücretsiz SSL Sertifikası!

AnasayfaHaberiniz Olsun.Hosting ve Bayi Hosting Hizmetlerinde Ücretsiz...

Netlive'dan siz değerli kullanıcılarımıza bir yenilik daha! Netlive'dan alacağınız yada almış olduğunuz tüm web hosting, bayi hosting hizmetlerinde ücretsiz SSL sertifikası kullanabilirsiniz. Mevcut aktif hizmetinize kurulum yaptırmak istiyorsanız müşteri paneliniz üzerinden destek bileti göndererek tarafımıza talepte bulunabilirsiniz.

Google'ın arama sonuçlarını değerlendirirken kullandığı algoritmada yaptığı değişiklikler ile SSL kullanan web sitelerine öncelik vereceğini belirtmişti. Sizde bugün ücretsiz SSL sertifikası kullanarak arama sonuçlarında daha iyi noktalara gelebilir ve rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz. Algoritma değişikliği ile ilgili duyuruyu buradan inceleyebilirsiniz.

Let’s Encrypt SSL sertifikası kullandığınızda belli başlı bir takım avantajlara sahip olursunuz. Let’s Encrypt herşeyden önce tamamen ücretsizdir. Buda mâliyetlerinizi düşürmenizi sağlar. Bilinen tüm modern web tarayıcılarını ve tüm mobil cihazlarla uyum halinde çalışır. Subdomainlerde kullanabildiğiniz gibi SSL için normalde gerekli olan özel ip adresi satın almadan kullanabilirsiniz.

Let’s Encrypt hakkında bize soracağınız soruları ve cevaplarını aşağıdaki gibi sıraladık.

Soru: Let’s Encrypt neden ücretsiz? Paralı SSL'lerden farkı nedir?
Cevap: Let’s Encrypt sponsorlar sayesinde yürütülen bir SSL organizasyonudur. Bu nedenle ücretsiz sunulmaktadır. Diğer SSL sertifikalarından hiçbir farkı bulunmamaktadır. Aynı görevi yerine getirmektedir. Ayrıca Let’s Encrypt'e sponsor olan firmaların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Soru: Kurulumu nasıl yapabiliriz?
Cevap: Kontrol paneliniz içerisindeki "Let’s Encrypt" ikonundan kurulumu yapabilirsiniz. Başarılı olamazsanız teknik destek birimimize buradan bir bilet oluşturabilirsiniz.

Soru: Ücretsiz SSL kuruldu fakat yeşil kilit simgesi hâla yok?
Cevap: Kaynak kodlarınızda dışarıdan yada site içerisinden çektiğiniz tüm dosyaların link yapısı https olmalıdır. Örneğin jquery.js dosyasını dışarıdan çekiyorsanız http://code.jquery.com/jquery-3.1.1.min.js değil https://code.jquery.com/jquery-3.1.1.min.js şeklinde olmalıdır. http ile dosya çağırıldığında web siteniz güvensiz olarak gözükecek ve yeşil kilit simgesi çıkmayacaktır.Bu koşula tüm js,css ve resim dosyalarıda dahildir.

Soru: Ücretsiz SSL sertifikası için gereklilikler nelerdir?
Cevap: Let’s Encrypt sertifikasının kurulabilmesi ve kullanılabilmesi için alan adınızın aktif olması, NS adreslerimize yönlenmiş durumda olması ve sitenizin ana sayfasına ulaşılabilir durumda olması gerekmektedir.


Top