VDS Sanal Sunucu Nedir ?


VDS Sanal sunucular birbirlerinden tamamen izole çalışmaktadır.Bu nedenle kararlı sistemi ve yüksek erişilebilirlik oranına sahiptir. Yazılımsal katmanda sanallaştırma yapılmadığından dolayı, sanal sunucunuzda kullandığınız dosya sistemi, işletim sistemi çekirdeği tamamen size özeldir. Bu nedenle VDS sanal sunucu hizmetimizde istediğiniz işletim sistemini kurmakta ve kullanmakta özgürsünüz.

VPS ile VDS Sanal Sunucu Arasındaki Fark Nedir ?

VPS sunucular ile VDS sunucular arasındaki temel fark sanallaştırma yöntemidir. VPS sunucular yazılımsal olarak sanallaştırılırlar ve sunucu üzerindeki tüm sanal sunucular ana sistemin işletim sistemine bağlı çalışır.VDS sunucularda ise sanallaştırma işlemi donanım katmanında yapılmaktadır.Bu nedenle VDS sunucularda istediğiniz her türlü işletim sistemini kullanabilirken, VPS sunucularda ana işletim sisteminin izin verdiği ölçüde kurulum yapabilirsiniz.

İşletim Sistemi ve Kontrol Paneli Seçenekleri Nelerdir ?

VDS sunucularda bağımsız olarak işletim sistemi kurulumları yapılabilmektedir.Bu nedenle projeniz için hangi işletim sistemi ve kontrol panelini kullanmak istiyorsanız sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.