Alan Adı Tescil

Her şey bir alan adıyla başlar...
Kendi işletmenizi başlatma hayaliniz, sandığınızdan daha yakın. İdeal alan adını bulmak ve kendi işinizin patronu olma yolunda ilk adımı atmak için aşağıdaki arama kutusunu kullanın.

Alan Adı Kayıt Tescil

Hemen Alan Adı Kaydı !www.


Alan Adı Tescil için genel bilgiler
  • İster yerel bir restoran, isterse global bir bayi olsun, müşteriler bir işletme bulmak istediğinde ilk baktıkları yer internettir. Alan adları, müşterilerin internette işletmenizi bulmasını kolaylaştırmakla kalmayıp aynı zamanda size tam gelişmiş online mağazadan, iletişim bilgilerinizi, çalışma saatlerinizi ve konumunuzu içeren basit bir online işletme kartına kadar benzersiz online varlığınızı oluşturabileceğiniz bir yer de sağlar.

  • Alan adınızı nasıl seçeceğiniz, işinizin bulunduğu konuma bağlıdır. Fiziksel binada hizmet veriyorsanız, işletmenizin adıyla eşleşen bir alan adı seçmek istersiniz. Müşterilerin bildiği ve sevdiği bir ad ve marka oluşturmak için çok çalıştıktan sonra müşterileriniz için de aynı alan adını sunmak en mantıklısıdır.

  • Elbette popüler bir adınız varsa (örn. AAA Sıhhi Tesisat), ilk tercihiniz kullanılabilir durumda olmayabilir. Ancak bu durum söz konusu değilse endişelenmeyin; neredeyse sonsuz alan adı varyasyonları mevcuttur. .COM yerine .NET, .BIZ veya .CO gibi farklı bir alan adı uzantısı deneyin. Başka bir ipucu da, adınıza yerel bir öğe eklemektir; örn. AAASihhiTesisatizmir.com. Bu yalnızca işletmenizi ülkede bulunabilecek diğer işletmelerden ayırt etmekle kalmaz, yerel müşteriler için arama motoru sonuçlarınızı da iyileştirmenize yardımcı olabilir.

  • Yeni oluşan bir şirketseniz veya yalnızca online varlık gösterecek bir işletme kuruyorsanız, alan adı seçiminiz aslında şirket adı seçiminizdir. Hatırlaması kolay olan ve işinizi, bire bir sözcüklerle olmasa da en azından şirketinizin kişiliğini veya tutumunu temsil eden (NetLive.com.tr'yi düşünün) bir ad istersiniz.

  • Ayrıca yeni ve köklü tüm işletmeler, alan adı seçimi söz konusu olduğunda birkaç en iyi uygulamadan yararlanabilir; örn. adınızın kolay söylenebilmesi ve kısa tutulması.

  • Küçük ölçekli işletme sahibi olarak sürekli markanızı oluşturmaya çalışır, şirketinizin rakipsiz kalite ve mükemmel hizmetiyle tanınmasını sağlarsınız. Facebook® ve Yelp® gibi sosyal medya web siteleri, mükemmel bir itibar oluşturmanıza yardımcı olabilecek değerli araçlar olsa da, kendi benzersiz alan adınızın yerini tutamazlar.

  • Her şeyden önemlisi alan adı, işinize sosyal medya profilinden elde edemeyeceğiniz bir profesyonellik ve meşruluk düzeyi sunar. Alan adı kaydı işlemi çoğu kişinin fark ettiğinden daha kolay ve daha uygun maliyetli olsa da, alan adına kaydolma işlemi bir bağlılık ve adanma düzeyinin göstergesidir. Kısacası, müşterilere işiniz konusunda ciddi olduğunuzu gösterir.

  • Alan adı, işinizin pazarlamasında size gizli bir silah sağlar: alan adı tabanlı e-posta adresi; örn. [email protected] Bunu özel yapan nedir? Tıpkı alan adı gibi bu da ücretsiz bir e-posta adresinden elde edemeyeceğiniz profesyonellik düzeyi sunar. Ancak daha da önemlisi, her mesaj gönderdiğinizde markanızı tanıtır. Müşteriler, gelen kutusunda Gmail™ veya Yahoo!® adresinden gelen bir e-posta görmek yerine sizin şirketinizin adını görür ve bunu ne kadar sık görürse, o kadar çok hatırlar.


İstediklerinizi yukarıda bulamadınız mı ?
Telefonun diğer ucunda size özel Alan Adı Tescil çözümlerimizle yardımcı olmak için bekliyoruz !

0850 302 70 71